iranHostClub.com
طراحی وب سایت حرفه ای و سریع جوملا فارسی ایران تلفن: 02177615892 و 02177615893 www.joomla.ir/soluti...
تبلیغ در نیازپذیر

طراحی سایت

به نام خدا
طراحی سایت - مقاله طراحی سایتسلام به مقاله طراحی سایت خوش آمدید، اگر به ساخت و راه اندازی طراحی سایت های اینترنتی علاقه مند باشید، حتما مقالاتی با موضوع طراحی سایت را هم دوست دارید. اما این مقاله یکی از کامل ترین و بهترین مقاله هایی است که برای امر طراحی سایت تا به حال نوشته شده است، با توجه به تازه نویس بودن مقاله، سعی شده جدیدترین فناوری ها در آن لحاظ شود و راحت ترین و سریع ترین روش ها ذکر گردد. همچنین سعی شده از هر گونه اضافه گویی پرهیز شده و مستقیم به سراغ اصل مطلب برویم، مطمئنا کار شما را هم ساده تر از قبل خواهد کرد. شما به همین یک مقاله و منابعی که درون آن معرفی می شود، می توانید تمامی مباحث طراحی و راه اندازی یک سایت اینترنتی را بیاموزید. در روزگار کنونی، سهولت راه اندازی و طراحی سایت های اینترنتی باعث شده تا تعداد این گونه پایگاه های اینترنتی روز به روز افزایش یابد. مهم نیس که هدف شما از راه اندازی و طراحی سایت چه باشد، مهم این است که با فناوری های جدید شما در کمترین زمان می توانید سایت خود یا مشتری خود را راه اندازی کنید. سایت هایی که از به روز ترین امکانات استفاده می کنند و در عین حال کمترین هزینه را روی دست شما خواهند گذاشت. اگر با محیط وب فارسی آشنا باشید، حتما می دانید که چطور تعداد سایت ها روز به روز در حال افزایش است که بیشتر آنها هم معمولا از یک روش خاص و بهینه برای ساخت سایت خودشان استفاده می کنند، من علاوه بر اینکه به تمامی روش های طراحی سایت در این مقاله اشاره می کنم، به شما بهترین روش را هم یاد خواهم داد. علاوه بر آن مقاله های دیگری از طریق این جانب منتشر شده است که این مبحث را برای شما کامل تر میکنند. می توانید از آنها هم استفاده کنید. اگر با راه اندازی و طراحی سایت هدف شما این است که یک کار سرگرم کننده انجام دهید، یا از این کار کسب درامد کنید و یا حتی شغل طراحی سایت را برای خود به عنوان یک کار حرفه ای در نظر بگیرید، در هر صورت به دنیای طراحی سایت خوش آمدید! دنیای پر از شگفتی و البته راه های پیچ در پیچ که همین راه ها در کنار سخت کردن کار می توانند لذت بخش هم باشند. البته از سختی کار نباید ترسید. چرا که هر کاری در کنار سختی های خاص خودش، می تواند لذت بخش هم باشد، لذتی که در پس رسیدن به هدف نهفته شده است. مثل هر کار دیگری راه اندازی یک سایت اینترنتی را می توان از روش های مختلفی پی گرفت، از روش های ساده اما پیش پا افتاده گرفته تا استفاده از روش های نوین که همگی آنها سعی شده در این مقاله توضیح داده شوند. مهم نیس که دانش طراحی سایت شما تا چه حدی است. در نوشتن این مقاله سعی شده از مقدمات کار طراحی سایت کار را شروع کنیم. پس اگر آماده اید که با این مقاله اطلاعات خوبی راجع به طراحی سایت کسب کنید، همچنان با سطر سطر این مقاله همراه باشید. 
هدف از طراحی سایت
بسته به اینکه چه نوع هدفی در سر می پرورانید تا سایت خود را راه اندازی کنید، مسیری که طی می کنید ممکن است اندکی متفاوت باشد. اما در نهایت شما باید یک روش کلی را در پیش بگیرید که این مقاله در خدمت شماست تا این روش را به شما بیاموزد. به طور کلی من اهداف راه اندازی یک سایت را موارد زیر ذکر کردم:
طراحی سایت به عنوان یک سرگرمی
افراد زیادی هستند که کار طراحی و ساخت سایت را فقط برای لذتی که در این کار دارد انجام میی دهند. البته این افراد هم بالاخره به موقعیتی می رسند که می توانند از کاری که انجام می دهند حتی امور زندگی شان را بگذرانند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، طبیعتا کار شما ساده تر است. چون الان کم کم با مباحث مختلف آشنا شده که هیچ فشاری روی شما نیست که خواسته باشید یک شبه حجم عظیمی از اطلاعات را وارد مخ تان کنید. البته این را هم بگویم که راه اندازی یک سایت برای سرگرمی به این معنا نیست که شما نیازی به داشتن هیچ دانشی ندارید.
طراحی سایت شخصی
این هدف از طراحی سایت هم می تواند جزء دسته اول قرار بگیرد. اما برخی از افراد می خواهند یک سایت شخصی برای خود داشته باشند که جدای از مباحث سرگرمی کار است. انتظار این دسته از افراد از داشتن یک سایت، چیزی پیشرفته تر از یک وبلاگ است. یک وبلاگ دارای محدودیت های بسیاری است و دست صاحبان آنرا نمی تواند باز بگذارد تا هر کاری که دلش خواست انجام دهد. اما یک سایت تمامی اجزائش قابل کنترل است. شما با یک سایت هر طور که بخواهید می توانید رفتار کنید. مثلا وبلاگ ها معمولا دارای تبلیغات اجباری هستند. این در حالی است که با راه اندازی یک سایت شخصی در برابر وبلاگ، نه تنها از تبلیغات اجباری خبری نیست، بلکه خود شما می توانید به روش های مختلف که یکی از آنها گذاشتن تبلیغ است، از سایت خود کسب درامد کنید. عملی کردن ایده های کارآفرینانه هم یکی دیگر از مواردی است که شما را می تواند به سمت طراحی سایت بکشاند. سایتی که من آن را در زمره طراحی سایت شخصی در نظر گرفتم. اما بعد ها می تواند به یک کسب و کار سود ده تبدیل شود.
طراحی سایت به عنوان یک شغل
برخی از افراد هم هستند چنان به کار طراحی سایت و ساخت پایگاه های اینترنتی علاقه دارند که این کار را به عنوان یک شغل برای خود انتخاب کرده اند. این شغل دارای مزایای خاص خود است. اینکه شما خود رئیس خود باشید و هر کجا که خواسته باشید کار خود را شروع کنید، می تواند مزیت های خوبی به شمار آید. اما برای رسیدن به این نقطه حتما باید از سطح اطلاعات قوی ای برخوردار باشید که به شما خواهم گفت به چه چیز های نیاز دارید. به هر حال اینکه هدف شما از طراحی سایت چه باشد، دیگر مراحل این مقاله به صورت جامع برای هر گروه کار خواهد کرد. اول پیش نیاز های کار را فراهم کنید و پس از آن وقت را غنیمت شمرده و هر چه سریعتر شروع کنید. طراحی سایت، ساخت سایت، راه اندازی سایت، طراحی وب سایت، راه اندازی وب سایت، سئو وب سایت، بهینه سازی وب سایت، سئو سایت
احتیاجات طراحی سایت
به مانند هر کار دیگری برای طراحی سایت شما نیاز به ابزارهایی دارید. این ابزار ها همان پیش نیاز هایی هستند که در این بخش به صورت فهرستی با انها اشاره خواهیم کرد.
علاقه برای انجام کار
اگر این مورد را نداشته باشید، بهتر است که کار را شروع نکنید! این یک هشدار جدی است. چون فقط وقت تان را تلف خواهید کرد. اما اگر به کار طراحی سایت مثل هر کار دیگری علاقه وافر داشته باشید، هیچ مشکلی نمی تواند جلوی شما را بگیرد و دلسردتان کند. طراحی سایت مثل هر کار دیگری می تواند دارای مشکلاتی باشد. از مشکلات عادی گرفته که ممکن است برای هر کسی پیش آید، تا مشکلات خاص. البته این را هم بگویم که به میزانی از افزایش سطح اطلاعاتی شما، مشکلات کاری شما کاهش خواهد یافت. یک مثال بزنم، فردی را فرض کنید با ابتدایی ترین مسائل وب مثل پیوند و لینک آشنا نیست. این فرد اگر خواسته باشد حتی درون وبلاگش هم یک متن را به صورت پیوند شده به صفحه ایدیگر دراورد، با مشکلاتی مواجه خواهد شد و فکر می کند که یک جای کار از وبلاگ ایراد دارد و نمی داند که مشکل از خود اوست که با مفهوم پیوند و طریقه ی درج آن آشنا نیست. پس به جد به شما توصیه می کنم مشغول هر کاری هستید، در روز اندک زمانی را صرف مطالعه و کسب تجربه از دیگران کنید.
زمان
اگر زمان کافی برای یادگیری طراحی سایت را دارید، همین الان شروع کنید. زمان شاخصه ی بسیار مهم هر کاری است که برای شروع آن باید داشته باشید. در غیر این صورت احتمال اینکه اواسط کار، مراحل کار را رها کنید بسیار زیاد است. البته این می تواند نا خواسته باشد. وقتی حرف از زمان میزنم به این معنا نیست که باید 24 ساعته کار کنید، بلکه اگر در روز مدت چند ساعت را هم برای کار و یادگیری هم اختصاص بدهید، باز هم خوب است. البته با راهنمایی های موجود در این مقاله، میانبر هایی را خواهید یافت که در حالت عادی شاید نیاز باشد چندین ماه بگذارید تا آنها را بیاموزید.
احتیاجات سخت افزاری
منظور از احتیاجات سخت افزاری همان رایانه و یا لب تاپی است که شما برای ساخت سایت به آن نیاز دارید. فکر نکنم راهی برای راه اندازی و طراحی سایت بدون داشتن رایانه وجود داشته باشد. این رایانه می تواند ساده ترین رایانه باشد که حتی از ضعیف ترین سخت افزار ها در آن استفاده شده باشد، مهم نیست. البته شما به یک خط اینترنت هم نیاز دارید. پس از سایت و راه اندازی و طراحی سایت باسد آنرا روی فضای وب بارگذاری کنید که این کار تنها با دسترسی داشتن به اینترنت شدنی است.
احتیاجات نرم افزاری
از نظر نیاز های نرم افزاری نباید مشکلی وجود داشته باشد. نرم افزار هایی که شما برای طراحی سایت به آنها نیاز دارید، به رایگان از طریق تینترنت قابل دریافت هستند. البته ما به یک مجموعه نرم افزار هم نیاز داریم که به آنها نرم افزار های تحت وب اطلاق می شود. این گونه نرم افزار ها هم رایگان هستند. از جمله این نرم افزار ها سیستم های مدیریت محتوا هستند که به ما اجازه ی سایخت سایت و مدیریت محتوای انها را به ساده ترین شکل ممکن می دهند. پس کلا احتیاجات نرم افزاری چیزی نیست که ذهن شما را درگیر خود کند. کم کم که با موضوعات مقاله پیش روید، می فهمید که این نیاز چطور رفع خواهد شد.
هاست یا فضای میزبانی
هاست همان فضایی است که سایت شما روی آن قرار میگیرد. فضای میزبانی یا هاست به منزله ی زمینی است که قرار است روی آن یک ساختمان بنا شود. اگر زمینی هم نباشد، ساختمانی هم وجود نخواهد داشت. در اصل هاست یک فضایی روی یک رایانه است که همیشه به اینترنت متصل است. هاست را باید از شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی تهیه کنید. هاست ها دارای مشخصات بسیاری هستند که فقط یک گروه از آنها کاربرد زیادی دارند و آن هم هاست لینوکس است هاست مهم ترین نیاز برای راه اندازی و طراحی سایت اینترنتی است و تا زمانی که این مورد نباشد، غیر ممکن است که بتوانیم یک سایت داشته باشیم. این را گفتم به این دلیل که گاهی از مواقع ممکن است رایانه نداشته باشید، خوب در این حالت می توانید از گوشی هوشمند خود که به اینترنت متصل است استفاده کنید، یا به کافی نت مراجعه کنید. بالاخره برای دیگر احتیاجات می توان جایگزین تعریف کرد. اما برای هاست به هیچ عنوان جایگزینی وجود نداردو شما ملزم به تهیه یم فضای میزبانی هستید. اینکه چطور این کار را انجام دهید، باید دیگر قسمت های این مقاله را مطالعه نمایید.
دامنه یا نشانی اینترنتی سایت
دامنه همان نشانی سایت شما ست. اگر می خواهید سایت شما یک ظاهر حرفه ای داشته باشد، باید یک دامنه را خریداری کنید. شرکت های ملی و بین المللی هستند که کار مدیریت و ثبت دامنه های اینترنتی را به عهده داند. شما هم می توانید دامنه ی خود را در کمترین زمان ثبت کنید. مثلا google.com ، website1.ir ، yahoo.com اینها همگی نوعی از دامنه های رسمی هستند که شما هم می توانید دامنه ی خاص خود را ثبت کنید و آنرا مال خود کنید، اینکه چطور این کار را انجام دهید، این را هم خدمت شما عرض خواهم کرد. مواردی که در اینجا ذکر شد، همان نیاز های اولیه برای راه اندازی یک سایت اینترنتی بود که برخی از آنها را باید از قبل تهیه کنید. اما مواردی مثل هاست و دامنه را در بخش بعدی به شما خواهم گفت که چطور تهیه کنید. طراحی سایت، ساخت سایت، راه اندازی سایت، طراحی وب سایت، راه اندازی وب سایت، سئو وب سایت، بهینه سازی وب سایت، سئو سایت
انواع سایت های اینترنتی
حالا که هاست و دامنه ی سایت خود را تهیه کردید، نوبت به ارائه تعریفی از انواع مختلف سایت های اینترنتی می رسد. اصولا روش های مختلفی برای راه اندازی و طراحی یک سایت وجود دارد که به طور کلی می توان تمامی آنها را شامل یکی از این دو دسته دانست:
1- سایت های ایستا
2- سایت های پویا
سایت های ایستا سایت هایی هستند که صفخات آن یکبار ساخته شده و یا اصطلاخا کدنویسی می شوند و دفعات بعدی اگر خواسته باشیم تغییر در آنها ایجاد کنیم، باید دستی برویم و پرونده ی همان صفحه را ویرایش کنیم. در این روش صفحات مختلف سایت ما را فایل های مختلفی تشکیل می دهند که از طریق لینک ها در صفحات مختلف می توانند به همدیگر ارتباط داشته باشند. اینگونه سایت ها ساده ترین روش برای طراحی سایت به حساب می آیند و نرم افزار های مختلفی برای این کار هم وجود دارد. هر چند شما حتی قادرید با نرم افزار notepad خود ویندوز که یک برنامه ویرایش متن ساده است هم اقدام به کدنویسی و ساخت صفحات html سایت خود کنید. محتویات صفحات سایت شما به این روش با برچسب هایی که همان کد های html است علامت گذاری می شوند و روی هاست بارگذاری می شوند. پس از آن هر بازدید کننده که آن صفحه را از هاست درخواست کند، می تواند آن را درون مرورگر خود باز کند و محتوای آن صفحه را ببیند. این روش کلیات کار طراحی سایت به صورت ایستا است. از جمله نرم افزار هایی که می توان با استفاده از آنها یک سایت ایستا طراحی کرد، می توان به DreamWeaver و Wysiwyg web builder اشاره کرد. این نرم افزار ها به صورت بصری اقدام به ساخت صفحات ایستای سایت شما می کنند. یعنی مثلا شما می خواهید یک عکس را در مکانی از صفحه وارد کنید. عکس را از جایی از رایانه خود می گیرید و آن را در جایی از صفحه ای از سایت خود قرار می دهید. این کار را برای اضافه کردن دیگر اجزاء باید انجام دهید. این کار را برای هر صفحه از سایت که می خواهید به روش ایستا ساخته شود را باید تکرار کنید. البته نباید فراموش کرد که نرم افزاری مثل DreamWeaver امکان طراحی و برنامه نویسی سایت های پویا را هم درون خود دارد. از طرف دیگر نرم افزار های ویرایش کد هم هستند که با آنها هم می توان صفحات ایستای سایت را ساخت. از این گونه نرم افزار ها می توان به Notpad++ و Sublime Text اشاره کرد. که یک ویرایشگر متن ساده به حساب می آیند و شما با دانستن نحوه ی کد نویسی HTML و CSS می توانید صفحات مختلف سایت خود را طراحی کنید. پس تا به اینجا فهمیدید که برای طراحی صفحات ایستای سایت حتما باید کدنویسی HTML و CSS را یاد داشته باشید. حالا اینه اینها چه هستند، در قسمت بعدی برای شما توضیح خواهم داد. ولی نکته ای که می ماند این است که طراحی سایت به روش ایستا معمولا به ابزار خاصی نیاز ندارد و حتی هاست شما می تواند یک فضای میزبانی کاملا ساده باشد. اما یک سایت پیچیده را نمی توان از طریق این روش پیاده سازی کرد. خیلی از اوقات ما نیاز داریم کارها به صورت خودکار برای ما انجام شوند. پس باید برنامه نویسی تحت وب را بیاموزیم که معروف ترین زبان های برنامه نویسی تحت وب PHP و ASP هستند. اما اینکه نخواسته باشیم این زبان های برنامه نویسی را بیاموزیم، راهکار هایی وجود دارد که به شما خواهم گفت. اما روش دیگری که برای راه اندازی و طراحی سایت می توانیم از آن استفاده کنیم، ساخت سایت به صورت پوبا است. برای ساخت سایت به صورت پویا، اول باید یک بار پایه ی سایت را برنامه نویسی کرد که این کار را باید با استفاده از زبانهای برنامه نویسی انجام داد. پس از آنمی توان به راحتی صفحات جدید را با ساختار از قبل تعیین شده ساخت و روز به روز تعداد صفحات سایت اضافه کرد. نگران نباشید. می دانم که الان شما با خودتان میگویید که من برنامه نویسی بلد نیستم. شاید لازم نباشد شما چنین سیستمی را از نو برنامه نویسی کنید. چرا که از قبل دیگرام فکر اینجا را برای شما کردند. چنین برنامه هایی در سطح وب وجود دارند که علاقه مندان می توانند از آنها برای راه اندازی و طراحی سایت پویای خود استفاده کنند. منظور از پویا این است که شمابه عنوان مدیر سایت یا طراح سایت نیاز ندارید تک تک صفحات دوباره کدنویسی کنید. تنهاکاری که می کنید این است که محتوای جدید را با استفاده از ویرایشگر های دیداری وارد سایت خود می کنید. به اینگونه نرم افزار ها که روی هاست شما نصب می شوند و معمولا هم رایگان هستند، سیستم مدیریت محتوا یا CMS گفته می شود که از پرکاربرد ترین آنها می توان به وردپرس و جوملا اشاره کرد. این سیستم های مدیریت محتوا رایگان هستند با زبان PHP نوشته می شوند. تمامی اطلاعات سایت هم درون پایگاه داده ی MySql دخیره می شوند، پس ینجاست که الان می توانیم درک کتیم چرا باید هاستی را بگیریم که از ساخت پایگاه داده پشتیبانی می کند. پس درست است که ساخت یک وب سایت پویا نیاز به دانش برنامه نویسی دارد. اما با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا که به نوعی سایت های پویای از قبل برنامه نویسی شده هستند و به رایگان در اختیار هر کسی قرار می گیرند، می توانید در عرض چند دقیقه سایت پویای خود را راه اندازی کنید. امروزه خیلی از افراد سعی می کنند که از این روش برای ساخت سایت استفاده کنند. بیشتر سایت هایی که در صفحات نتایج گوگل شاهدش هستید، همگی توسط چنین برنامه هایی ساخته شدند. مدیریت این گونه سایت ها ساده و راحت است و هزینه ای هم نداردو به غیر از هزینه ی هاست که یکبار پرداخت کردید. اگر علاقه مند به این شدید که چطور ما می توانیم ما میتوانیم یک سایت وردپرسی یا جوملایی داشته باشید، می توانید ادامه مقاله را با دقت بیشتری مطالعه کنید. طراحی سایت، ساخت سایت، راه اندازی سایت، طراحی وب سایت، راه اندازی وب سایت، سئو وب سایت، بهینه سازی وب سایت، سئو سایت

کدنویسی سایت
برای اینکه این مقاله یک منبع کاملی برای علاقه مندان به طراحی سایت به حساب آید، با اینکه شاید شما نخواسته باشید از روش اول یعنی ایستا(Istatic) برای راه اندازی سایت خود استفاده کنید، اما توضیحاتی را راجع به این روش هم خدمت شما خواهم داد. فرض کنیم می خواهید با استفاده از کد نویسی مستقیم صفحات سایت خود را بسازید. دز این صورت نیاز به آموزش چه نوع مهارت هایی داریم؟ دو مهارت کلی برای طراحی صفحات وب مورد نیاز است.
HTML
CSS
این دو از مهم ترین نوع مهارت هایی هستند که نوعی کدنویسی محسوب می شوند. HTML ساختار محتوایی صفحات وب را تعیین می کنند. مثلا اگر خواسته باشید یک بند تعریف کنید باید آن بند نوشته را درون دو برچسب p و /p قرار دهید. HTML دارای ساختار برچسب مانند است. یعنی شما باید محتوایی که قصد ساختار بندی اش را دارید درون دو برچسب باز و بسته قرار دهید. این کار را باید برای هر جزء از صفحات سایت خود انجام دهید. پس طبیعتا اگر سایت شما ده ها صفحه داشته باشد و شما خواسته باشید تک تک صفحات را به این صورت بسازید و ویرایش کنید، زمان زیادی را از شما بگیرید. اما یاد داشتن مبانی کار با HTML حتی زمانی که قصد راه اندازی سایت به روش پویا را هم دارید، می تواند مفید باشد. آموزش HTML کار سختی نیست و با چند روز زمان گذاشتن می توان اصول کار آن را فرا گرفت. برای یادگیری HTML می توانید به سایت وب سایت وان به نشانی website1.irمراجعه نمایید. دسته ای از مطالب آموزشی با همین عنوان وجود دارد که می توانید طبق آموزش فارسی گام به گام با HTML آشنا شوید. در تصویر زیر کد یک صفحه را می بینید که در ویرایشگر کد Sublime نوشته شده است. طراحی سایت، ساخت سایت، راه اندازی سایت، طراحی وب سایت، راه اندازی وب سایت، سئو وب سایت، بهینه سازی وب سایت، سئو سایت
اگر همین سند را با پسوند .html در جایی از رایانه ذخیره کنید و سپس درون مرورگر اینترنتی بازش کنید.(دو بار روی آن کلیک کنید)، به این صورت خواهد شد. همین الان خودتان هم می توانید امتحان کنید و نتیجه را ببینید، تا طریقه ی کار کردن کد های HTML را درک کنید. طراحی سایت، ساخت سایت، راه اندازی سایت، طراحی وب سایت، راه اندازی وب سایت، سئو وب سایت، بهینه سازی وب سایت، سئو سایت
ماهیت اصلی ساخت و راه اندازی صفحات وب به همین ترتیب است. یعنی در هر صورت این کد های HTML است که به بازدید کنندگان سایت داده می شود و مروگر می تواند اجزاء را طوری کنار همدیگر بچیند که در نهایت ساختار اصلی صفحات سایت به نمایش درآیند. البته در مثال بالا شما می توانید از عبارات و حروف فارسی هم استفاده کنید. نگران این موضوع نباید باشید. اما CSS چیست؟ که در ابتدای این بخش از آن نام بردم؟ CSS نام نوع دیگری از کد نویسی صفحات وب سایت که برای تغییر ظاهر و ویژگی های عناصر مختلف HTML مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا فرض کنید در صفحه وب قبلی ما می خواهیم اندازه متن تیتر تصویر، همچنین رنگ آن را تغییر دهیم. این کار را می توانیم با استفاده از CSS انجام دهیم که این کار هم ساده است و باید حتما با کد نویسی CSS آشنا باشید. در کد صفحه ی وب زیر برچسبی با عنوان style در قسمت بالای صفحه اضافه شده است که همان کار سبک دهی به تک تک عناصر درون صفحه ی وب را برای ما انجام می دهد. طراحی سایت، ساخت سایت، راه اندازی سایت، طراحی وب سایت، راه اندازی وب سایت، سئو وب سایت، بهینه سازی وب سایت، سئو سایت
نتیجه می شود: طراحی سایت، ساخت سایت، راه اندازی سایت، طراحی وب سایت، راه اندازی وب سایت، سئو وب سایت، بهینه سازی وب سایت، سئو سایت
در اینجا قصد ندارم شما را به صورت کامل با HTML و CSS آشنا کنم که این خود نیازمند مقالهی دیگر است. با مقاله های دیگر کاربر رایانه همراه باشید همچنین از مقالات آموزشی سایت وب سایت وان هم استفاده کنید. اما همین که با ساختار ساخت و راه اندازی صفحات ایستای وب آشنا شدید، برای الان کافی است. البته گفتم صفحات پویای سایت هم ساختارش به همین ترتیب است. اما دیگر نیازی نیست ما دستی کد های هر صفحه را بسازیم. چرا که می توانیم یک بار این کار را انجام دهیم و بقیه ی کارها را به خود سیستم مدیریت محتوای سایت بسپاریم.
جاوا اسکریپت چیست؟
جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی برای صفحات وب است که در مرورگر کاربر اجرا می شود و کلا از HTML و CSS جدا است. البته برای هماهنگ شدن با آنها درست شده است. ولی فلسفه ی یاد گیری آن با دو مورد اول کاملا متفاوت است. برای اینکه بدانید با جاوا اسکریپت چه کار می توان کرد، باید گفت اگر خواسته باشید مثلا کاری را انجام دهید که فعل و انفعالات کاربر را بگیرد و طبق آن نتیجه ای را به او برگرداند باید از جاوا اسکریپت استفاده کنید. مثلا بازی های اینترنتی بیشتر از جاوا اسکریپت استفاده می کنند تا بتوانند با کاربران تعامل ایجاد کنند. از طرف دیگر مثلا اگر خواسته باشید روی فرم های اینترنتی کاری را انجام دهید، مثل اعتبار سنجی باز هم باید به سراغ جاوا اسکریپت بروید. جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی کامل است که بر اساس آن مقالهخانه های زیادی هم نوشته شده است تا کار کدنویسی جاوا اسکریپت را ساده تر کنند. مثل جی کوئری(JQuery) که حتما نام آن را شنیده اید. با جی کوئری مثلا می توان به سادگی کاری کرد که تمامی اجزاء صفحات وب سایت ما حالت پویاتری داشته باشند، حرکت کنند و پویانمایی داشته باشند که این خود باعث افزایش جذابیت صفحات وب سایت ما می شوند. پس تا اینجا باید بدانید که HTML ، CSS و JavaScript در طراحی سایت چه کاربردی دارند. اما یک

درج کننده :

گروه وب سایت وان

موقعیت :

تهران

تلفن :

09190290180

ایمیل :

تاریخ آخرین بروزرسانی :

1397/9/18

ارسال پرسش به آگهی دهنده

CAPTCHA Image Reload Image

Back to Top